خانه / منابع مطالعاتی / جزوه و کتاب / کتاب فناوری ساختمان های بتنی

کتاب فناوری ساختمان های بتنی

بتن یکی از پر مصرف ترین فرآورده های ساختمانی در جهان به شمار می آید ویژگی های بسیار خوب بتن عبارت است از : اقتصادی بودن ، سهولت دسترسی به اجزای تشکیل دهنده ی آن در اکثر مناطق ،  دارا بودن فرم پذیری و پایاییی نسبتا بالا.این ویژگی های بتن باعث توجه روزافزون به کاربرد آن شده است. بدین سبب لازم است که متخصصین خواص اجزای تشکیل دهنده و مراحل اساسی در ساخت ، نگهداری و گاه تعمیر و مرمت آن را به خوبی بشناسند.

در ساختمان سازه بتنی ( اعم از بتن ریزی پیاده رو تا اجرای سد) لازم است نسبت اجزای بتن طراحی شود. بر خلاف فولاد در مورد بتن نمی توان مشخصات عرضه شده ی تولید کننده ها اکتفا کرد. به علت عدم آشنایی و عدم شناخت کامل بعضی از اجرا کنندگان کار های عمرانی با ویژگی ها و کارایی ها ی بتن و آشنا نبودن با شیوه های صحیح اختلاط اجزای آن-برای دسترسی به مخلوط مناسب در شرایط اقلیمی مختلف-در سال های اخیر گسیختگی و خرابی های بسیاری در تعدادی از سازه های بتنی مشاهده شده است. به نظر می رسد در پاره ای از موارد به تاثیر آب و هوا ، دما، وضعیت محیطی و تطبیق ویژگی های بتن با استاندارد های ملی و بین المللی و آیین نامه ها در ساخت بتن چندان اهمیت داده نمی شود….

متن فوق تنها گوشه ای از گستره ی توضیحات کتاب فناوری ساختمان های بتنی می باشد. این کتاب برای دانشجویانی که از رشته های نظری مانند ریاضی به عمران آمده اند بسیار مفید است و دید ابتدایی مناسبی برای آن ها فراهم می سازد.

بتنی

اطلاعات مفید:

فرمت فایل:zip-pdf

حجم فایل: ۶.۹ مگابایت

رمزفایل: irancivilengineer.ir

Download “کتاب فناوری ساختمان های بتنی” betoni.zip – 290 بار دانلود شده است – 8 MB

شاید مفید باشه!

جزوه بتن دکتر مستوفی نژاد

جزوه بتن دکتر مستوفی نژاد

جزوه ی بتن دکتر مستوفی نژاد به صورت دست نویس با خطی خوانا و تمیز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *